Bułgaria: Władze zniosły wszystkie ograniczenia wjazdowe dla Polaków

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Bułgarskie władze poinformowały, że podróżni z dziesięciu krajów, w tym również z Polski nie muszą już przedstawiać dowodu szczepienia czy negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Nowe przepisy obowiązują od 13 kwietnia.

Sofia, foto: Jack Krier/ Unsplash

Bułgaria idąc śladami wielu europejskich państw postanowiła zlikwidować restrykcje wjazdowe. Obecnie zniesione zostały one tylko dla osób przybywających z 10 państw – Czech, Egiptu, Izraela, Macedonii Północnej, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji i Węgier.

Oznacza to, że od środy wszystkie osoby podróżujące z Polski do Bułgarii nie muszą już przedstawiać Unijnego Certyfikatu Covid potwierdzającego odbycie szczepienia, status ozdrowieńca czy wykonanie testu na koronawirusa.

Obecnie na terenie Bułgarii pełną liczbę dawek przyjęło blisko 30 proc. populacji. Z kolei dawką przypominającą zaszczepiło się 736 tys. osób, co stanowi ok. 10,6 proc. wszystkich mieszkańców tego kraju.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.