Przeszedł pieszo całą Afrykę, a Ty? Niezwykły wyczyn Brytyjczyka

Niezwykły wyczyn Brytyjczyka z Worthing w Anglii, Russa Cooka, poruszył świat. Po ponad 16 000 kilometrach pokonanych pieszo w ciągu 352 dni, dotarł on do Ras Angela w Tunezji, kończąc niesamowite wyzwanie przebiegnięcia całej Afryki.

Russ Cook, 27-letni mieszkaniec Worthing w West Sussex, stał się pierwszą osobą, która przebiegła z południa do północnej Afryki. Jego niesamowita podróż przez 16 krajów, które obejmowały m.in. Angolę, Namibię, Nigerię i Senegal, zakończyła się sukcesem w niedzielne popołudnie, gdy przekroczył linię mety w Tunezji.

Wyczyn Brytyjczyka poruszył cały świat

Podczas swojej podróży Cook musiał zmierzyć się z różnorodnymi wyzwaniami, w tym z napadem z bronią w ręku w Angoli, przetrzymywaniem przez uzbrojonych mężczyzn w Republice Konga oraz z różnego rodzaju zagrożeniami zdrowotnymi i komplikacjami wizowymi. Mimo tych trudności nie zrezygnował z realizacji swojego marzenia, podejmując wyzwanie, które wymagało ogromnej determinacji i wytrwałości.

Cook rozpoczął swoją podróż 22 kwietnia 2023 roku z najbardziej wysuniętego na południe punktu Republiki Południowej Afryki, Cape Agulhas. Jego docelowy punkt – Ras Angela w Tunezji, był jednym z ostatnich etapów jego niezwykłej podróży. Jego osiągnięcie stało się inspiracją dla wielu, podkreślając, że wytrwałość i determinacja mogą pokonać wszelkie przeciwności losu.

Źródło: theguardian.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.