Brytyjczycy stawiają na Kraków – stolica Małopolski najlepszym miastem na city break

Już po raz trzeci z rzędu Kraków usytuował się na szczycie rankingu magazynu Which?. Stolica Małopolski wyprzedziła 42 miasta zestawienia, m.in.: Berlin, Amsterdam, czy Paryż.

Zdjęcie: Dimitris Vetsikas/ Pixabay

Brytyjscy respondenci mieli wybrać najlepsze miejsce na weekendowy wypad, biorąc pod uwagę walory turystyczne, bazę hotelową i gastronomiczną. Kraków otrzymał wynik 93% oraz jako jedyne miasto zestawienia został uhonorowany pięciogwiazdkową notą w kategorii „stosunek jakości do ceny”. Wyprzedził konkurencję również w kwestii walorów kulinarnych.

Respondenci często podkreślali wagę historii miasta oraz walory kulturowe. Na drugim miejscu zestawienia znalazła się Sewilla, a tuż za nią: Walencja, Berlin, Amsterdam i Budapeszt.

– Z pałacem na każdym kroku, talerzem pierogów i kuflem piwa, które kosztują mniej niż 10 funtów, nic dziwnego, że Kraków wciąż króluje w naszej ankiecie. […] Turystom, którzy wciąż tkwią w Amsterdamie, Paryżu i innych klasycznych europejskich kierunkach, następnym razem polecam wybrać Polskę, aby znaleźć jedzenie, hotele i atrakcje turystyczne, które są równie dobre, ale o połowę tańsze – podsumował Rory Boland, redaktor działu podróże magazynu Which?.

Źródło: PAP

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Interesuje się piłką nożną oraz - co nie może dziwić - ekonomią. Jego marzeniem jest zwiedzić Azję, a także przejechać legendarną Route 66.