British Airways uruchomią trzy nowe międzykontynentalne połączenia

LISTA PAŃSTW BEZ RESTRYKCJI COVIDKLIKNIJ, aby włączyć

Brytyjskie linie lotnicze poinformowały o planowanym otwarciu trzech nowych połączeń dalekodystansowych, które będą realizowane z portu Londyn-Gatwick. Trasy zostaną uruchomione w najbliższym sezonie zimowym i przyszłorocznym letnim.

Foto: Daniel Klein/ Unsplash

Pierwszym kierunkiem, który zawita do siatki British Airways będzie jedna ze stolic Republiki Południowej Afryki, Kapsztad. Połączenie to wystartuje 13 grudnia br. i będzie realizowane trzy razy w tygodniu – we wtorki, piątki i niedziele.

Kolejną nową destynacją będzie stolica amerykańskiego stanu Nevada, Las Vegas, do której loty będą wykonywane w te same dni co do Kapsztadu. Trasa zostanie wznowiona 26 marca 2023 roku po 3-rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Jako ostatni w rozkładzie pojawi się kanadyjski Vancouver. Inauguracyjny lot odbędzie się 19 maja 2023 roku. Połączenie między Londynem a Vancouver będzie realizowane aż 6 razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.