British Airways usuwa 15 połączeń dalekodystansowych

Brytyjskie linie lotnicze zamierzają w przyszłym roku usunąć z siatki 15 tras międzykontynentalnych. Powodem jest kryzys wywołany pandemią koronawirusa.

Zdjęcie: Daniel Klein/ Pixabay

Przyszłoroczna letnia siatka British Airways będzie uboższa od tej w roku obecnym. 28 marca 2021 r. przewoźnik zamierza zrezygnować z lotów do Pittsburgha (USA), Charleston (USA), San Jose (USA), Durbanu (RPA), Limy (Peru), Dammam (Arabia Saudyjska), Kuala Lumpur (Malezja), Bangkoku (Tajlandia), Sydney (Australia), Abu Zabi (ZEA), Maskatu (Oman), Calgary (Kanada) oraz do Portu Lotniczego Seul–Incheon w Korei Południowej i Portu Lotniczego Osaka–Kansai w Japonii. Ponadto 24 kwietnia ma zostać wykonany ostatni rejs na Seszele.

Decyzja o usunięciu przez BA 15 połączeń międzykontynentalnych z siatki jest spowodowana spadkiem zainteresowania na podróże lotnicze, szczególnie dalekodystansowe oraz ograniczeniami panującymi w wielu krajach, które zostały wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa. 

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.