British Airways poleci z innego lotniska do Pakistanu

Brytyjskie linie lotnicze zmienią lotnisko wylotowe dla swojej trasy do Islamabadu, stolicy Pakistanu. Wcześniej rejsy były realizowane z Heathrow. Teraz trasa zostanie przeniesiona na Gatwick.

centrum Islamabadu, Pakistan/ Fot: Sajid Khan, Unsplash

British Airawys dokonuje ważnej zmiany w swojej siatce połączeń lotniczych. Trasa do Islamabadu dotychczas była wykonywana z London-Heathrow. 27 października nastąpi jednak ważna zmiana. Brytyjskie narodowe linie lotnicze będą latać do stolicy Pakistanu już nie z największego lotniska w Londynie, ale z drugiego co do wielkości portu lotniczego w stolicy Wielkiej Brytanii, London Gatwick.

Zmiana lotniska na ważnej trasie British Airways

Już od 27 października loty do Islamabadu British Airways będzie wykonywał z nowego lotniska. Gatwick zastąpi Heathrow, ale sama trasa nie zmieni się w ogóle. Zostanie utrzymana ta sama częstotliwość i godziny lotów. Połączenie będzie realizowane trzy razy w tygodniu: we wtorki, piątki i niedziele.

Trasa z Londynu do Islamabadu jest bardzo ważna z perspektywy strategicznej brytyjskiego przewoźnika. W Wielkiej Brytanii, w szczególnie w Londynie mieszka bardzo dużo osób pochodzących z Pakistanu. Loty do stolicy ich kraju są dla nich bardzo ważne w odwiedzaniu rodziny i interesach.

Źródło: www.pasazer.com/news/465307/british,airways,poleci,z,gatwick,na,madere,i,do,pakistanu.html

samolot British Airways/ Tło: Isaac Struna, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.