Boksy z pleksy na włoskich plażach?

W związku z pandemią COVID-19, włoska firma zaproponowała projekt, który przedstawia przeznaczone dla plażowiczów boksy w domyśle mające ograniczać kontakty międzyludzki. Pomysł został skrytykowany przez samych mieszkańców.

zdjęcie: Nuova Neon

Budzący wiele kontrowersji projekt został wykonany przez firmę Nuova Neon, która specjalizuje się w produkcji zadaszeń i okien. Plażowicz, który wyjdzie ze swojego boksu stanowiącego prywatną strefę, będzie musiał założyć maskę i rękawiczki.

Na propozycję postawienia boksów i wprowadzenia godzin dla seniorów nie zgodził się burmistrz miejscowości Jesolo koło Wenecji. Valerio Zoggia zaprezentował swoje rozwiązanie polegające na rezerwacji miejsc na plaży.

– Należy w tym celu wykorzystać technologię i stworzyć aplikację, która umożliwi wstęp na plażę tylko tym, którzy zarezerwowali i wybrali miejsce – powiedział cytowany przez Onet Zoggia. – Uważamy, że to może być rozwiązanie na lato 2020. Jesteśmy przeciwni umieszczaniu turystów w puszkach z pleksiglasu – dodał.

Władze włoskich kurortów przygotowują się do najtrudniejszego w historii sezonu letniego. Obecnie, nikt nie wie kiedy się rozpocznie i do kiedy potrwa. Wiceminister kultury Włoch Lorenza Bonaccorsi poinformowała, że władze zrobią wszystko, aby turyści odwiedzali nadmorskie kurorty. 

Źródło: Onet / Tanie Loty

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.