Biało-czerwona Niagara. Tak USA i Kanada uczciły 40. rocznicę powstania “Solidarności”

Znajdujący się na pograniczu amerykańsko-kanadyjskim wodospad Niagara został podświetlony w sobotę w kolorach polskiej flagi. W ten sposób uczczono 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”.

Kolory bieli i czerwieni pojawiły się na słynnym wodospadzie między godziną 22.00 a 22.15 czasu miejscowego. Za pomysłem podświetlenia Niagary stał Konsulat Generalny RP w Toronto, który chciał w ten sposób uczcić przypadającą w najbliższy poniedziałek 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i utworzenia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

To nie pierwszy raz, kiedy Niagara przybrała biało-czerwone barwy. W ten sam sposób 2 lata temu uczczono także 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Niagara to jeden z najsłynniejszych wodospadów na świecie, choć nie największy – rekordzistą jest Salto del Angel w Wenezueli. Wodospad znajdujący się na granicy amerykańsko-kanadyjskiej co roku budzi zachwyt wśród turystów z całego świata.

Źródło: RMF 24

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.