Bhutan wprowadza ogromny podatek turystyczny i mało kogo będzie na to stać

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Od września w Bhutanie zostanie wprowadzony podatek dla turystów, który swoją wysokością może wprowadzić człowieka w osłupienie. Dzienny koszt podatku turystycznego będzie wynosić 200 dolarów i będzie to najwyższy podatek turystyczny na świecie.

Jeśli kiedyś płaciliście podatek turystyczny w Rzymie, który wynosi 3,5 euro od osoby na dobę i na to narzekaliście, to przygotujcie się na ostrzejszą jazdę. Nie będziecie prawdopodobnie chętni na wycieczkę do Bhutanu, bo to państwo w Azji południowej właśnie wprowadza najwyższy podatek turystyczny na świecie.

„Himalajskie Królestwo” będzie inkasować od każdego turysty dziennie na głowę aż 200 dolarów! Taka niebotyczna kwota od osoby ma być przeznaczona na „fundusz zrównoważonego rozwoju”.

Nowe przepisy wejdą w życie 23 września. W tym samym momencie Bhutan otworzy swoje granice dla zagranicznych turystów, po raz pierwszy od marca 2020 roku.

Bhutan tłumaczy swoją decyzję „chęcią o dbanie o środowisko i przyciąganiem do siebie tylko jakościowych turystów”. Nie wiemy jeszcze jak decyzja wpłynie na turystykę w tym państwie, ale czekamy na pierwsze oficjalne dane.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.