Bezpośrednie połączenie z Danii do stolicy Grenlandii

Air Greenland, główny przewoźnik lotniczy na Grenlandii, ogłosił plany uruchomienia bezpośredniego połączenia z Kopenhagi do Nuuk.

Foto: Philipp Tropschug/ Wikimedia

Bezpośrednie połączenie z Kopenhagą do Nuuk będzie miało znaczący wpływ na rozwój turystyki na Grenlandii oraz ułatwi podróże biznesowe i dyplomatyczne między dwoma stolicami. To także okazja dla podróżnych, aby odkryć niezwykłe krajobrazy Grenlandii i doświadczyć kultury tego regionu.

Air Greenland poleci z Kopenhagi do Nuuk

Planowany start bezpośrednich lotów między Kopenhagą a Nuuk zaplanowano na 28 listopada 2024 roku. Inauguracja połączenia będzie miała miejsce równocześnie z otwarciem nowego terminalu na lotnisku w Nuuk oraz nowej drogi startowej, co pozwoli na obsługę większych samolotów i zwiększenie przepustowości portu lotniczego.

Air Greenland planuje obsługiwać trasę Kopenhaga-Nuuk przy użyciu samolotów Airbus A330-800. To wydajne maszyny, które zapewnią komfortową podróż pasażerom podróżującym między Danii a Grenlandią.

Źródło: airgreenland.dk

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.