Bezpłatny wstęp na sopockie molo

W związku z pandemią koronawirusa, zarządca obiektu w porozumieniu z władzami miasta, wprowadził od 25 kwietnia 2020 r. bezpłatny wstęp na molo. 

zdjęcie: b-sea / Pixabay

– W związku z aktualną sytuacją społeczno-gospodarczą, planowane rozpoczęcie sprzedaży biletów na molo zostało wstrzymane – powiedział cytowany przez Wirtualną Polskę Marcin Kulwas, dyrektor Kąpieliska Morskiego Sopot. Ponowna sprzedaż biletów nastąpi w maju, gdy zostanie wprowadzony system, który zagwarantuje bezpieczeństwo kontrolującym, sprzedającym i kupującym bilety.

 – Pod względem technicznym byliśmy i jesteśmy gotowi do sprzedaży biletów. Przez obecną sytuację pojawiły się jednak problemy z załogą, głównie przez praktycznie zamrożenie pracowniczych badań lekarskich – dodał Kulwas.

Liczące 511,5 m molo jest najpopularniejszą atrakcją w Sopocie. Obiekt udostępniono ponownie zwiedzającym 20 kwietnia 2020 roku. Wcześniej molo było zamknięte, z powodu nałożonych przez polski rząd obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Źródło: WP

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.