Dubaj: bezemisyjny transport publiczny nie później niż do 2050 roku

Zgodnie z założeniami władz Dubaju, do 2050 roku cały transport publiczny w tym mieście będzie bezemisyjny. Jest to część strategii mającej przyczynić się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Foto: Thanzi Thanzeer/ Unsplash

Książę koronny Dubaju Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum poinformował o zatwierdzeniu planu, który związany jest z wprowadzeniem bezemisyjnego transportu publicznego do 2050 r.

Zgodnie z tym, Urząd ds. Dróg i Transportu (RTA) przyspieszy wprowadzanie pojazdów elektrycznych i napędzanych wodorem – tyczy się to taksówek, autobusów, a nawet transportu szkolnego.

Nowy plan dubajskich władz ma przede wszystkim pozwolić przystosować się do zmian klimatu, w tym ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Bezemisyjny system transportu publicznego sprawi, że do atmosfery przedostanie się nawet 8 mln ton mniej dwutlenku węgla, a w budżecie Emiratu pozostaną 3 miliardy AED.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.