Bezemisyjne pojazdy lotniskowe testowane przez British Airways

Kilka dni temu, brytyjski przewoźnik zaczął badać nowe bezemisyjne i autonomiczne pojazdy bagażowe na londyńskim lotnisku Heathrow. Wszystko za sprawą trwającej akcji, która koncentruje się na poprawie punktualności i działań serwisu.

zdjęcie: materiały prasowe

Nowoczesne maszyny firmy Aurrigo,  potrafią przewieźć ponad 30 walizek podczas jednej jazdy. Są one bezzałogowe i zawierają najnowszą technologię nawigacyjną – pamiętają układ lotniska i wyznaczają najkrótszą trasę. Starsze pojazdy były wolniejsze i mniej wydajne. 

– Zawsze szukamy sposobów na poprawę wydajności i unowocześnienie naszej działalności, tak aby zapewnić, że dostarczamy bagaże do i z naszych samolotów na czas i bez opóźnień – powiedział Raghbir Pattar, dyrektor ds. portów lotniczych w British Airways.

Brytyjska linia lotnicza należy do największych towarzystw lotniczych świata. Obsługuje około 700 lotów z i do Heathrow, co oznacza przewożenie kilkudziesięciu tysięcy bagaży na lotnisku. Właśnie dlatego tak ważne jest dla firmy, aby walizki zostały szybko przetransportowane do samolotu i nie dochodziło do opóźnień rejsów.

– Z przyjemnością testujemy nowe technologie, dzięki którym nasze lotnisko będzie bardziej wydajne, bezpieczne i zrównoważone. Osiągnięto znaczny postęp w zakresie pojazdów bez kierowcy, a próby te pomogą nam zapewnić infrastrukturę niezbędną do tego, aby stać na czele tej technologii – powiedział Chris Garton, dyrektor operacyjny na lotnisku Heathrow.

Jeśli okres próbny przebiegnie pomyślnie, nowoczesne wózki wjadą na płytę lotniska już w 2021 roku.

Źródło: pasazer.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.