Belgia wprowadza dodatkowe obostrzenia dotyczące koronawirusa

16 października belgijski premier Alexander De Croo zapowiedział zaostrzenie przepisów mających na celu ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Nowe obostrzenia będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku.

Bruksela, zdjęcie: dimitrisvetsikas1969/ Pixabay

Ograniczenia będą tyczyły się głównie życia społecznego. Na terenie całego kraju zostanie wprowadzona godzina policyjna. Restauracje i bary będą mogły oferować tylko usługi na wynos. Sprzedaż alkoholu zostanie zakazana po godzinie 20:00. 

Nowe przepisy zabraniają również spotykania sią w grupach liczących więcej niż 4 osoby – nie tyczy się to członków rodziny. Dodatkowo, władze ogłosiły, że w tym roku nie odbędą się żadne z zaplanowanych jarmarków bożonarodzeniowych.

Taka zdecydowana reakcja belgijskiego rządu jest przyczyną pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej w tym kraju. 16 października stwierdzono tam aż 10 448 przypadków koronawirusa – to dobowy rekord, jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.