Belgia zakazuje wjazdów i wyjazdów turystycznych

Rząd Belgii podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu wyjazdu za granicę oraz wjazdu do kraju w celach turystycznych lub rekreacyjnych.. Zakaz ma obowiązywać do 1 marca.

unsplash.com/@fotografierende

Tak zdecydowana decyzja została podjęta w zeszłym tygodniu na spotkaniu premiera rządu federalnego z przedstawicielami władz regionalnych.

Zakaz będzie obowiązywał wszystkie podróże do i z kraju, które odbywają się w celach turystycznych, rekreacyjnych, lub zwyczajnie nie są podróżami koniecznymi.

Dozwolone będą nadal podróże w celach służbowych, rodzinnych lub zdrowotnych, lecz tylko w momencie udowodnienia, że podróże są niezbędne do odbycia.

Zakaz ma na razie potrwać do 1 marca i ma być bronią przed całkowitym zamknięciem kraju w przyszłości. Premier Belgii wypowiadał się, że jest to najlepszy sposób na powstrzymanie pandemii.

Nowy zakaz jest również motywowany strachem przed nowymi mutacjami SARS-CoV-2, które nie są do końca jeszcze przebadane. Władze wolą podjąć wcześniejsze działania, aby uchronić kraj przed ewentualnymi skutkami jeszcze większego rozprzestrzeniania się choroby.

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, freelancer i podróżnik. Największy fan Wietnamu i Formuły 1 pod słońcem. Miłośnik klimatu południowych Włoch. Największe marzenie? Zwiedzić każdy zakątek Azji Południowo-Wschodniej!