Będzie mniej lotów z Polski do Paryża

Z powodu ograniczenia przepustowości paryskich lotnisk w styczniu i lutym 2024 roku zmniejszy się ilość wykonywanych lotów z Polski do Paryża. Ucierpi lotnisko w Radomiu, Krakowie, Poznaniu i w Modlinie.

Fot: JOHN TOWNER, Unsplash

Na styczeń i luty 2024 roku na paryskich lotniskach planowane jest duże ograniczenie przepustowości. Oznacza to mniejsze możliwości w wykonywaniu operacji lotniczych, co poskutkuje zredukowaniem części tras lub czasowym ich zawieszeniem. Niestety ograniczenie przepustowości będzie miało też wpływ na loty z Polski do francuskiej stolicy.

Mniej lotów do Paryża przez 2 miesiące

W tym przypadku musiało stać się nieuniknione, na czym ucierpi kilka polskich portów lotniczych. Polskie Linie Lotnicze LOT będą musiały zrezygnować z wtorkowych lotów z Radomia do Paryża. Od 2 stycznia do 20 lutego dla pasażerów latających z Radomia pozostanie tylko jedna, sobota rotacja. Najwięcej straci jednak lotnisko w Krakowie. Na Balicach easyjet straci pięć lotów w tygodniu od 8 stycznia do 5 lutego, a Air France zawiesi swoje połączenia z Krakowa do Paryża od 7 stycznia do 15 lutego. Ryanair będzie musiał zmniejszyć ilość swoich lotów z Krakowa na lotnisko Paris-Beauvais z 6 do 4 tygodniowo.

Poszkodowane będą również lotniska w Poznaniu i Modlinie. W obu tych wypadkach Ryanair zmniejszyć tam ilość swoich rotacji tygodniowych: z 4 do 3 w przypadku Modlina i z 3 do 2 w przypadku Poznania. Z Modlina wypadną loty sobotnie, a z Poznania poniedziałkowe. Sytuacja ma wrócić do normy pod koniec lutego.

Źródło: rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/mniej-lotow-do-paryza-z-polski-straca-krakow-radom-modlin-i-poznan

Zdjęcie w tle: Nil Castellví, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.