Barcelona z Poznania – znowu dostępna!

Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego oficjalnie potwierdził, że już na wiosnę 2020 będzie można ponownie latać ze stolicy Wielkopolski do stolicy Katalonii! Połączenie do Barcelony wznawia irlandzki przewoźnik Ryanair.

Łuk triumfalny w Barcelonie, fot. Unsplash

Loty do miasta Gaudiego wystartują w kwietniu. Do czerwca będzie realizowane jedno połączenie w tygodniu, zaś w okresie od lipca do października liczba ta się podwoi.

Tani przewoźnik Ryanair będzie latać z Poznania do Girony, skąd autem, autobusem lub pociągiem można dotrzeć do Barcelony w około półtorej godziny. Z Girony blisko także na wybrzeże Costa Brava. Do popularnej miejscowości Lloret de mar autem dostaniemy się już w około pół godziny.

Głównymi aktrakcjami Barcelony są Sagrada Familia, tętniący życiem deptak Las Ramblas, stara część miasta Ciutat Vella, dzielnica L’Eixample, jej modernistyczna architektura oraz słynny Park Güell zaprojektowany przez Antoniego Gaudiego. Fanów piłki nożnej zainteresuje Camp Nou, czyli stadion klubu FC Barcelona dla przeszło 100.000 widzów, a miłośnicy widoków powinni odwiedzić okoliczne wzgórza, z których roztacza się piękny widok na miasto i jego okolice.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.