Bali otwiera się dla turystów z poszczególnych państw

Indonezja robi pierwszy krok w stronę pełnego otwarcia granic. 14 października wyspa Bali zostanie otwarta dla zagranicznych turystów. Niestety nie wszyscy będą mogli na początek skorzystać z tej okazji, bo wyspa będzie otwarta tylko dla turystów z wybranych państw.

Fot: Bali, Indonezja/ Harry Kessell, Unsplash

Informację o otwarciu wyspy Bali przekazał minister koordynujący ds. gospodarki morskiej i inwestycji, Luhut Binsar Pandjaitan. Bali wpuści zagranicznych turystów od 14 października. Przyjezdni znów będą mogli lądować na lotnisku Gusti Ngurah Rai.

Niestety na ten moment wstęp na Bali będą mieli turyści tylko z wybranych państw. W tym gronie nie znalazła się Polska. Szczęśliwcami okazali się turyści z Korei Południowej, Chin, Japonii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Nowej Zelandii.

Na miejscu turystów będą wciąż obowiązywać restrykcje. Najważniejszą z nich jest 8-dniowa kwarantanna na swój koszt i dowód opłacenia rezerwacji w hotelu na czas kwarantanny. Niestety Indonezja nie wyzbyła się jeszcze większości pandemicznych restrykcji i trzeba będzie cierpliwie czekać na jej otwarcie dla Polaków.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.