Bali od kwietnia poluzuje kolejne restrykcje

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Od 1 kwietnia turyści przylatujący na indonezyjską wyspę Bali nie będą już musieli poddawać się kilkudniowej izolacji. Zmiana dotyczyć będzie jedynie osób zaszczepionych i to dawką przypominającą. Jeśli sytuacja pandemiczna nie będzie sprawiała problemu mieszkańcom wyspy, restrykcje na Bali mogą zostać całkowicie ściągnięte.

To nie pierwsze luzowanie restrykcji przez władze Bali od początku pandemii, ale pierwsze tak poważne. Już 14 października Bali otworzyło się na turystów z 19 państw, w tym z Polski. Warunki po przylocie nie były jednak zbyt komfortowe, gdyż nawet osoby zaszczepione musiały przejść przez 5-dniową izolację.

Są pogłoski, że od połowy marca izolacja ma zostać skrócona do 3 dni. Ważniejsze jest jednak to, co ma stać się 1 kwietnia. Już oficjalnie osoby przylatujące na Bali po 1 kwietnia nie będą musiały odbywać izolacji, tylko od razu będą mogły rozpocząć wypoczynek.

Należy dodać, że taki przywilej będzie przysługiwał turystom zaszczepionym pełnym cyklem szczepiennym, czyli również dawką przypominającą. Dla osób bez dawki przypominającej warunki wjazdu się nie zmienią, tak samo jak dla osób niezaszczepionych i ozdrowieńców. Te warunki można sprawdzić TUTAJ.

Bali powoli budzi się ze snu pandemicznego. Wyspa była zamknięta przez prawie dwa lata, a lokalna ludność bardzo ucierpiała na braku turystyki. Każde luzowanie restrykcji jest świetną informacją zarówno dla nich, jak i dla turystów kochających Bali, czyli jedną z najpiękniejszych wysp świata.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.