Bahrajn luzuje ograniczenia związane z COVID-19

Władze Bahrajnu ogłosiły, że od 23 lipca zostaną złagodzone niektóre obostrzenia dotyczące życia społecznego, które wprowadzono z powodu pandemii koronawirusa.

Bahrajn, foto: Ajmal Shams/ Unsplash

Decyzja o poluzowaniu restrykcji została podjęta po przeanalizowaniu sytuacji epidemicznej w kraju – od ponad miesiąca krzywa zakażeń w Bahrajnie wykazuje zniżkowy trend.

Już od piątku na terenie Bahrajnu zostaną otwarte restauracje, centra handlowe, kawiarnie i sklepy dla wszystkich osób. Z kolei w kinach oraz na halowych imprezach sportowych będą mogły przebywać tylko osoby zaszczepione.

Ograniczenia związane z podróżowaniem pozostają bez zmian. Zaszczepione osoby podróżujące z Unii Europejskiej, w tym również z Polski muszą wykonać aż trzy testy PCR – jeden przed podróżą, drugi zaraz po przylocie, a trzeci w 10. dniu od przyjazdu. Osoby niezaszczepione również muszą wykonać taką samą liczbę testów, a dodatkowo także odbyć kwarantannę. Ponadto obowiązkiem wszystkich podróżnych jest zainstalowanie na telefonie specjalnej aplikacji „Be Aware Bahrain Together against Corona-Covid 19” przez odprawą na lotnisku.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.