Aż 5 nowych tras z Katowic na lato!

Katowickie lotnisko w Pyrzowicach zyska aż 5 nowych połączeń na letnie miesiące – Ryanair uruchomi tu loty do Rzymu, na Maltę, do Bari, Alicante i Zadaru.

Fot: Marsaxlokk na Malcie/ CALIN STAN, Unsplash

Lotnisko w Katowicach nowe połączenia na wakacje – takie wiadomości zdecydowanie ucieszą każdego podróżnego z Polski, szczególnie z jej południowej części. Ryanair zdecydował się na uruchomienie 5 nowych tras z katowickiego lotniska na sezon letni. Irlandzka linia lotnicza poleci do Chorwacji, Hiszpanii, Włoch i Maltę, a konkretnie do Zadaru, Alicante, Rzymu, Bari i do Valletty. Połączenia do Zadaru i Bari będą czymś nowym dla Pyrzowic, ale loty do Rzymu, Alicante i na Maltę wykonuje już z Katowic Wizz Air. Zapowiada to ostrą rywalizację dwóch budżetowych przewoźników na katowickim lotnisku.

Nowe trasy z Katowic na wakacje

Sezon letni to najważniejsza część w roku na lotniskach, gdyż wtedy większość z nas wybiera się w wakacyjną podróż. Letnie latania z portu lotniczego Pyrzowice zapowiada się wyśmienicie. Tak wygląda rozkład nowych tras z Katowic:

  • Katowice – Zadar, od 3 kwietnia, 2 razy w tygodniu: w środy i niedzielę.
  • Katowice – Malta, od 1 kwietnia, 3 razy w tygodniu: poniedziałki, środy i soboty.
  • Katowice – Rzym Fiumicino, od 1 kwietnia, 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki.
  • Katowice – Bari, od 2 kwietnia, 2 razy w tygodniu: we wtorki i soboty.
  • Katowice – Alicante, od 5 kwietnia, 1 raz w tygodniu: w piątki.

Nowe trasy są wynikiem zamieszania, związanym z konfliktem Ryanaira z portem lotniczym Modlin. Do Katowic został przebazowany jeden z samolotów przewoźnika, co okazało się doskonałą informacją dla pasażerów z Górnego Śląska.

Źródło: www.katowice-airport.com/pl/nasze-lotnisko/aktualnosci/184

Tło: jeden z samolotów Ryanaira w Polsce/ Antek, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.