Aż 28 linii lotniczych będzie latać z nowego terminalu na lotnisku Abu Dhabi. Wśród nich Wizz Air

Abu Dhabi szykuje się na wielki krok w rozwoju swojego lotniska. Wkrótce do użytku oddany zostanie najnowocześniejszy Terminal A, który zapowiada nową erę w obszarze przewozów lotniczych na tym obszarze.

Foto: Richard Stachmann/ Unsplash

Z radością możemy ogłosić, że aż 28 linii lotniczych rozpoczyna nowy rozdział i będzie działać w najnowocześniejszym terminalu w Abu Zabi. Terminal A, który zajmuje powierzchnię 742 000 metrów kwadratowych, to imponujący przykład innowacyjności i nowoczesności. Jest to jeden z największych tego typu obiektów na świecie, co pozwoli obsłużyć znacznie większą liczbę podróżnych.

Otwarcie Terminalu A odbędzie się oficjalnie, a jednym z pierwszych lotów będzie uroczysty rejs przewoźnika Etihad, zaplanowany na 31 października. Następnie, od 1 listopada, nowy terminal przywita pasażerów linii Wizz Air, wraz z 15 innymi liniami lotniczymi, takimi jak SunExpress, Pegasus Airlines, Pobeda, Smartwings, Badr Airlines, Biman Bangladesh Airlines, PIA, Air India, Cham Wings Airlines, Air India Express, Vistara, Aeroflot Russian Airlines, IndiGo, Syrianair i Airblue.

Od 9 listopada Etihad Airways będzie obsługiwać aż 16 lotów dziennie, co dowodzi, że nowy terminal staje się centralnym punktem dla tego przewoźnika. Na zakończenie tego imponującego okresu otwarcia, 14 listopada swoje loty z Terminala A uruchomi jeszcze więcej linii lotniczych, w tym Turkish Airlines, Air Arabia, Kam Air, Saudia, SriLankan, MEA, Qatar Airways, Royal Jordanian, Air France, Gulf Air i Egypt Air.

Źródło: lovin.co

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.