Austrian Airlines poleci sezonowo z Wiednia do Laponii!

Narodowe austriackie linie lotnicze zdecydowały się uruchomić na sezon zimowy sezonowe połączenia na północ Finlandii, do Laponii. Austrian Airlines będzie latać konkretnie do miasta Kittilä, popularnego ośrodka narciarskiego.

Austrian Airlines ogłosiły ostatnio uruchomienie nowego połączenia sezonowego, konkretnie na sezon zimowy 2024. Austriacki przewoźnik narodowy połączy Wiedeń z Kittilä, miastem na północy Finlandii, w Laponii.

Nowa trasa wystartuje 20 stycznia 2024 roku i jej wykonywanie potrwa do 16 marca 2024 roku. Połączenie będzie wykonywane raz w tygodniu, w soboty. Bilety można nabyć bezpośrednio na stronie Austrian Airlines.

Kittilä jest popularnym ośrodkiem narciarskim w północnej Finlandii i chyba najsłynniejszym w całej Laponii. Nowe połączenie to świetna okazja na zimowy urlop narciarski w innym kierunku, niż ten, do którego zwykle turyści są przyzwyczajeni.

Źródło/ Tło: Jouni Rajala, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.