Austria luzuje ograniczenia dla zaszczepionych

Kanclerz Austrii Karl Nehammer poinformował, że od 12 grudnia jego kraj zniesienie niedawno wprowadzone restrykcje związane z COVID-19. Z poluzowania ograniczeń będą się mogły cieszyć tylko osoby zaszczepione.

Wiedeń, foto: Jacek Dylag/ Unsplash

Austria to jeden z kilku krajów Europy, który stanowczo zareagował na nową falę koronawirusa. Jego władze wprowadziły lockdown dla wszystkich osób, w tym również dla zaszczepionych.

Od najbliższej niedzieli ma to się jednak zmienić. Tamtejszy rząd poluzuje obostrzenia, ale tylko dla osób, które przyjęły szczepienie przeciwko COVID-19. Będą one mogły ponownie korzystać m.in. z usług gastronomicznych, hotelarskich, fryzjerskich i kosmetycznych. Ponadto osoby z certyfikatem będą mogły uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, kulturalnych, a także w jarmarkach świątecznych.

Obecnie na terenie Austrii pełną liczbę dawek przyjęło ok. 68 proc. populacji. Z kolei jedną dawką zaszczepiło się blisko 6,5 mln osób, co stanowi prawie 72 proc. wszystkich mieszkańców tego kraju.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.