Australia otwiera swoje granice dla pierwszych turystów

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Po prawie dwóch latach zamknięcia w końcu granice Australii zostaną otwarte dla zagranicznych turystów. Na ten moment tylko dla tych, którzy posiadają dowód pełnego zaszczepienia (oraz wizę turystyczną). Zmiany wchodzą w życie od 21 lutego.

Fot: Uluru/ Photoholgic, Unsplash

Już od 21 lutego do Australii będą mogli przylecieć zagraniczni turyści, którzy zostali w pełni zaszczepieni przeciwko Covid-19 (wystarczą dwie dawki) i posiadają aktualną wizę (turystyczną lub inną, pozwalającą na wjazd do Australii).

Złagodzenie restrykcji i wpuszczenie pierwszych zagranicznych turystów będzie wielką ulgą dla australijskiego sektora turystyki i lotnictwa. Australia pozostawała całkowicie zamknięta od marca 2020 roku. W tym czasie wiele biznesów turystycznych podupadło, a linie lotnicze zostały doprowadzone na krawędź bankructwa. Od końca lutego wszystko ma pozwoli wracać do starej normy.

Na ten moment wiadomo, że do odwiedzenia Australii wystarczy być osobą w pełni zaszczepioną. Nie ma żadnych informacji o dodatkowych testach na ten moment. Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że trzeba będzie dodatkowo wykonać test PCR (nie później niż 72 godziny przed przylotem) lub test antygenowy (nie później niż 24 godziny przed przylotem).

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.