Australia likwiduje pozostałe restrykcje wjazdowe

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Od 6 lipca australijskie władze zniosły obowiązek wypełniania cyfrowej deklaracji pasażera, w tym m.in. przedstawiania dowodu szczepienia. Oznacza to, że obecnie wszyscy podróżni, również ci niezaszczepieni mogą bez przeszkód podróżować do tego kraju.

Twelve Apostles, foto: Stas Kulesh/ Unsplash

W związku z pandemią koronawirusa, Australia była całkowicie zamknięta na zagranicznych turystów przez blisko dwa lata. Początkowo rząd kraju odważył się tylko na otwarcie granic dla obywateli i rezydentów, później natomiast nastąpiło delikatne poluzowanie restrykcji dla cudzoziemców. Mimo to wjazd do Australii nie należał do najłatwiejszych. Teraz jednak, tamtejsze władze postanowiły ożywić sektor turystyki i zniosły wszystkie pozostałe restrykcje wjazdowe.

Od 6 lipca 2022 roku nie trzeba już wypełniać elektronicznej deklaracji pasażera, w której należało umieścić m.in. informacje o statusie szczepienia przeciwko COVID-19. Przed podróżą warto jednak sprawdzić zasady obowiązujące na pokładach samolotów poszczególnych linii lotniczych!

Co ważne, od 30 czerwca br. zniesiono również obowiązek wykonywania testu antygenowego po przylocie w stanach Queensland oraz Nowa Południowa Walia. Oznacza to, że obecnie do każdego australijskiego stanu można wjechać bez konieczności wykonywania testu.

Jeśli chodzi o przepisy związane z zakładaniem masek, to nadal one obowiązują na pokładach samolotów lecących do Australii. Inaczej ma się sprawa na australijskich lotniskach, gdzie ograniczenie to zostało zniesione 18 czerwca br.

Przypominamy, że wizy turystyczne do Australii są darmowe. Aby otrzymać dokument wystarczy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia podróży, założyć konto na stronie Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii, a także złożyć wniosek o przyznanie wizy. Proces otrzymania dokumentu uprawniającego do wjazdu do Australii trwa od kilku minut do maksymalnie 2-3 dni.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.