Atak Rosji na Ukrainę. Zawieszone wszystkie loty

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę, przestrzeń powietrzna naszego wschodniego sąsiada została zamknięta dla rejsów cywilnych. Oznacza to również zawieszenie wszystkich połączeń lotniczych do tego kraju.

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Foto: Flightradar24

W późnych godzinach wieczornych pojawiły się pierwsze informacje o zamknięciu lotnisk w Charkowie i Dnipro. Obecnie z powodu inwazji Rosji na Ukrainę, zawieszono działalność lotnisk w całym kraju, a następnie zamknięto przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych.

Wszystkie loty z i na Ukrainę zostały również zawieszone. Samoloty, które wykonywały nocne rejsy do tego kraju zostały bezpiecznie przekierowane.

PLL LOT ogłosiły, że wszystkie loty do naszego wschodniego sąsiada zostały skasowane do odwołania. Na taki sam krok zdecydował się Wizz air. Obie linie lotnicze posiadają w swojej siatce kilka połączeń z Polski na Ukrainę, w tym m.in. do Kijowa, Odessy czy Lwowa.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.