Argentyńska linia Flybondi pozwoli pasażerom na wzajemną odsprzedaż biletów

Flybondi, czyli argentyńskie ultratanie linie lotnicze, wprowadzają specjalną i rewolucyjną platformę do odsprzedaży biletów lotniczych przewoźnika. System będzie działał w oparciu o technologię blockchain.

Fot: Guspat19 – Own work, CC BY-SA 4.0

Kupowanie biletów w tanich liniach lotniczych jest obarczone ryzykiem: bardzo trudno je potem sprzedać. W zamian za niską cenę biletu zgadzamy się na obarczenie nas bardzo wysoką kwotą za zmianę danych osobowych na naszej rezerwacji. Możemy się od tego ubezpieczyć i kupić bilet z darmową zmianą danych osobowych, ale często jest on kilkukrotnie droższy od biletu standardowego. Argentyński przewoźnik Flybondi znalazł na to sposób i czas pokaże, czy nie stanie się to standardem w branży lotniczej.

Łatwe odsprzedawanie biletów lotniczych

Flybondi to ultratani przewoźnik lotniczy z Argentyny, który swoimi cenami i podejściem do podróżowania sporo namieszał na rynku lotniczym. Teraz linia chce wprowadzić rewolucję dzięki swojemu systemowi odsprzedaży własnych biletów lotniczych – w których tak naprawdę nie będzie brała udziału.

Platforma będzie umożliwiała pasażerom odsprzedaż zakupionych w linii lotniczej biletów. Co więcej, na nowej platformie będzie można też podarować bilet lotniczy swojej rodzinie lub znajomemu. Wszystko będzie się odbywać bez zaangażowania Flybondi – system będzie miał technologię blockchain, która zapewni bezpieczeństwo we wzajemnych transakcjach. Na sam początek sprzedawać i prezentować będzie można jedynie bilety krajowe po Argentynie, ale w razie rozwoju mają zostać udostępnione kolejne funkcje, rozszerzające usługę o bilety międzynarodowe.

Flybondi argumentuje swoją decyzję o stworzeniu nowej platformy realną potrzebą wśród argentyńskich pasażerów na tańsze sprzedawanie kupionych wcześniej biletów. Od kilku lat coraz więcej pasażerów zmienia dane osobowe na bilecie lotniczym, a koszty z tym związane wciąż rosną. Nowa platforma może potrafić w zwiększającą się potrzebę i osiągnąć niemały sukces.

Źródło: rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/flybondi-pozwoli-pasazerom-na-wzajemna-odsprzedaz-biletow–19022.html
Zdjęcie w tle: Mauricio V. Genta – Own work, CC BY-SA 4.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.