Argentyna i Chile likwidują restrykcje wjazdowe

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Ameryka Południowa powoli zaczyna się otwierać na zagranicznych podróżnych. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa władze Argentyny i Chile postanowiły całkowicie znieść restrykcje wjazdowe.

Santiago, foto: Francisco Kemeny/ Unsplash

Pierwszy był rząd Argentyny, który ogłosił, że od 7 kwietnia wszyscy podróżni nie muszą już przedstawiać dowodu szczepienia czy wykonywać testu na koronawirusa, aby bezproblemowo dostać się do kraju.

Kilka dni później taką samą decyzję podjęło Chile. Od 14 kwietnia, aby móc przekroczyć granicę tego kraju nie trzeba już przedstawiać negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa i dowodu przyjęcia szczepienia. Wystarczy jedynie wypełnić specjalny formularz oraz posiadać ubezpieczenie pokrywające na wszelki wypadek koszty leczenia COVID-19. Władze tego kraju dodały również, że po przylocie są przeprowadzane losowe testy w specjalnych punktach na lotniskach.

Argentyna i Chile to niejedyne kraje Ameryki Południowej, które postanowiły ułatwić wjazd zagranicznym podróżnym. Niedawno Brazylia zniosła obowiązek wykonywania testu na COVID-19 przez zaszczepione osoby.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.