Argentyna częściowo znosi zakaz w ruchu lotniczym

Od 1 listopada zostaną wznowią międzynarodowe loty komercyjne z i do Argentyny dla niektórych podróżnych. Decyzja została podjęta w związku z dalszym łagodzeniem obostrzeń dotyczących koronawirusa.

San Carlos de Bariloche, zdjęcie: Fernando Tavora/ Unsplash

Początkowo loty do Argentyny będą dostępne tylko i wyłącznie dla mieszkańców tego kraju oraz dla obywateli Chile, Urugwaju, Paragwaju, Brazylii i Boliwii. Osoby podróżujące do Argentyny będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19, wykonany nie później niż 72 godziny przed lotem. 

Tamtejsze władze nie zdecydowały się jeszcze na otwarcie granic dla obywateli spoza państw sąsiednich. Oznacza to, że Polacy obecnie mają zakaz wjazdu do tego południowoamerykańskiego kraju.

W Argentynie dalej obowiązuje większość obostrzeń dotyczących życia społecznego takich jak: noszenie maseczki w miejscach publicznych, czy zachowanie dystansu co najmniej 2 metrów od innych osób.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.