Arabia Saudyjska zmienia przepisy dotyczące podróżowania

Saudyjskie władze zdecydowały zmienić wymagania związane z wjazdem do ich kraju. Od 1 sierpnia zaszczepione osoby podróżujące z większości państw świata, w tym również z Polski, które posiadają wizę turystyczną mogą bez odbywania kwarantanny przybywać do Arabii Saudyjskiej.

Arabia Saudyjska, foto: Mohammed Hassan/ Unsplash

W niedzielę wprowadzono nowe zasady wjazdu do Arabii Saudyjskiej. Według nich, osoby podróżujące z państw innych niż z czerwonej listy, w tym także z Polski mogą przybywać do Arabii Saudyjskiej bez odbywania kwarantanny. Należy jednak posiadać dokument potwierdzający przyjęcie pełnej dawki danej szczepionki.

Ponadto osoby powyżej 8. roku życia powinny mieć przy sobie negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany w ciągu 72 godzin od przyjazdu do kraju. Dodatkowo, obowiązkiem każdego podróżnego jest wypełnienie oświadczenia zdrowotnego oraz zarejestrowanie się w dwóch aplikacjach mobilnych – Tatamman i Tawakkalna.

Obecnie w Arabii Saudyjskiej potwierdzono około 527 tys. zakażeń koronawirusem, zmarło 8249 osób.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.