Arabia Saudyjska wybuduje ośrodek narciarski w górach na pustyni

Arabia Saudyjska planuje wybudować centrum narciarskie Trojena w górach prowincji Tabuk, w okolicach miasta Neom. Ośrodek będzie dostępny dla narciarzy przez trzy miesiące w roku.

Foto: Neom

Trojena będzie idealnym miejscem dla entuzjastów sportów zimowych i letnich. Zimą, gdy temperatura w górach w pobliżu Neom opada poniżej zera, narciarze będą mogli delektować się stokami o łącznej długości 36 km.

Natomiast w innych porach roku ośrodek będzie oferować sztuczne jezioro i uprawianie różnorodnych sportów wodnych, a także teren idealny dla miłośników jazdy na rowerze górskim.

Centrum Trojena ostatecznie otworzy swoje podwoje pod koniec 2026 lub na początku 2027 roku. Ta inwestycja to nie tylko ośrodek narciarski, ale także symboliczne wyrażenie innowacyjnego podejścia Arabii Saudyjskiej do rozwoju infrastruktury turystycznej. Obiecuje ona nową jakość w dostępie do różnorodnych form aktywności rekreacyjnych w krajobraziem górskim na pustyni.

Źródło: euronews.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.