Arabia Saudyjska rozszerza swój program e-wizowy o kolejne kraje. Wśród nich m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie

1 września br. Ministerstwo Turystyki Arabii Saudyjskiej poinformowało o dodaniu kolejnych państw do programu dotyczącego wiz elektronicznych. Wśród nich znalazły się kraje Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC), w tym m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Foto poglądowe: Eva Darron/ Unsplash

Już od kilku lat władze Arabii Saudyjskiej oferują podróżnym z wielu krajów świata składnie wniosków o uzyskanie tzw. e-wiz. Jeszcze do sierpnia taki dokument w formie elektronicznej mogli uzyskać tylko obywatele Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Nowej Zelandii. Malezji, Singapuru, Chin, Japonii, Korei Południowej, Brunei, Kazachstanu, Makau, Hong Kongu a także większości państw Europy, w tym Polski.

Od 1 września lista ta powiększyła się o kolejne kraje. Do grona państw, których obywatele mogą ubiegać się o e-wizę dołączyli wszyscy członkowie Rady Współpracy Zatoki Perskiej, czyli Katar, Kuwejt, Bahrajn, Oman, a także Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Ubieganie się o e-wizę jest znacznie łatwiejsze i szybsze od tradycyjnego składania wniosku. Co więcej, sposób ten jest bezpieczniejszy, ponieważ e-wiza jest zarejestrowana w elektronicznym systemie i nikt nie może jej ukraść.

O swoją e-wizę do Arabii Saudyjskiej można ubiegać się na stronie visa.visitsaudi.com.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.