Araba Saudyjska znosi restrykcje dla wszystkich podróżnych

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Od 5 marca obowiązują nowe przepisy wjazdowe do Arabii Saudyjskiej. Zgodnie z nimi, wszyscy podróżni, również osoby niezaszczepione nie muszą się już martwić wykonywaniem testu na COVID-19 czy odbywaniem kwarantanny.

Rijad, foto: Jad El Mourad/ Pexels

Coraz więcej państw decyduje się na całkowite zniesienie obostrzeń dla podróżnych. Do tego grona zalicza się m.in. Norwegia, Irlandia, Islandia i Dominikana.

Od soboty dołączyła do nich także Araba Saudyjska, która zdecydowała zlikwidować wszelkie restrykcje dla podróżnych, w tym również dla niezaszczepionych. Oznacza, że dokument potwierdzający szczepienie czy negatywny wynik testu nie są już potrzebne, aby bez przeszkód przekroczyć saudyjską granicę.

Warto zaznaczyć, że władze Arabii Saudyjskiej postanowiły również znieść obowiązek utrzymywania dystansu społecznego i zakładania masek w otwartej przestrzeni – zakrywanie ust i nosa jest dalej obowiązkowe w zamkniętych przestrzeniach publicznych.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.