Aplikacja stworzona przez polskich studentów nagrodzona w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Studenci z Polski stworzyli aplikację usprawniającą cały system transportu publicznego w Abu Zabi. Ich projekt pozwala poruszać się zdecydowanie szybciej komunikacją zbiorową po stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nasi studenci zajęli drugie miejsce w konkursie Open Data Addathon.

Fot: Panorama Abu Zabi/ Kevin JD, Unsplash

Polscy studenci wykonywali swój projekt na globalny konkurs Open Data Addathon, który odbywał się w grudniu 2021 roku. Organizatorem konkursu było Abu Dhabi Digital Authorities.

W konkursie brało udział wiele zespołów z całego świata, złożonych ze studentów, naukowców i pracowników z sektora informatyki. Zespoły miały tylko dwa tygodnie na opracowanie i zaproponowanie innowacyjnych rozwiązań dla metropolii przyszłości.

W polskim zespole mogliśmy znaleźć: studentów Międzywydziałowego Koła NaukowegoPolitechniki Warszawskiej „SMART CITY”, studentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW oraz studentów Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych „DATA SCIENCE CLUB”.

Polacy zaprojektowali innowacyjną aplikację, która usprawniała rozkład komunikacji miejskiej w Abu Zabi i skraca czas dojazdu z miejsca pobytu do wybranego celu. Aplikacja jest uniwersalna i można ją dostosować do wielu miast na całym świecie.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.