Antyrządowe zamieszki w Boliwii. Władze radzą przełożyć plany wakacyjne

Od paru tygodni trwają protesty w kilku największych miastach w Boliwii. Strajki są związane z niestabilną sytuacją polityczną. Niektóre państwa przekonują turystów, aby na razie nie podróżowali do tego kraju.

zdjęcie: StockSnap / pixabay.com

Demonstracje trwają od połowy października bieżącego roku, czyli od momentu rezygnacji prezydenta i wyższych urzędników państwowych po budzących liczne kontrowersje wyborach. W Sucre i La Paz podczas zamieszek, ucierpiało kilku cywili.

Ministerstwa Spraw Zagranicznych, m.in. Wielkiej Brytanii, Australii i USA wydały ostrzeżenia dla podróżnych. Osoby przebywające w Boliwii, powinny unikać tłumów, barykad i śledzić lokalne media.

Z powodu protestów, niektóre loty są odwoływane, np. na lotnisko w La Paz. Każdy turysta, który ma już wykupiony bilet na najbliższe rejsy, powinien skontaktować się z wybranym przewoźnikiem przed wyruszeniem na lotnisko.

Źródło: tanie-loty.com.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.