Angola z nowym międzynarodowym lotniskiem w Luandzie

Angola przygotowuje się do otwarcia swojego najnowszego projektu infrastrukturalnego – Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Dr. António Agostinho Neto (AIAAN) w Luandzie. Będzie to główny węzeł komunikacyjny kraju, obsługujący podróże pasażerskie i cargo.

Foto: Ministerstwo Transportu Angoli

Nowe lotnisko, zastępujące istniejące Quatro de Fevereiro, położone jest około 40 km na wschód od centrum Luandy. Zaprojektowane z myślą o obsłudze 15 milionów pasażerów rocznie, AIAAN zapewni nie tylko nowoczesną i efektywną przestrzeń dla podróżnych, ale również znaczną przestrzeń ładunkową, wspierając rozwój handlu towarowego w regionie.

Wraz z otwarciem nowego lotniska, narodowy przewoźnik Angoli przeniesie swoją centralę na AIAAN, co wpłynie na nowy rozdział w historii lotnictwa w kraju. Lotnisko Quatro de Fevereiro będzie kontynuowało działalność, skupiając się na niekomercyjnych usługach lotniczych.

Projekt budowy AIAAN, wraz z kompleksową infrastrukturą, pochłonął ponad 3 miliardy dolarów. Dla Angoli to inwestycja w przyszłość regionu, ułatwiająca globalne podróże i przyspieszająca rozwój różnych sektorów gospodarki.

Źródło: simpleflying.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.