Anglia znosi obowiązkową kwarantannę dla przyjezdnych. Znamy datę

Brytyjski rząd opublikował w piątek listę państw, których obywatele od 10 lipca będą mogli podróżować do Anglii bez konieczności odbywania 14-dniowej kwarantanny. Wśród nich znalazła się Polska.

Londyn, zdjęcie: liushuquan/ Pixabay

Nowe przepisy dotyczą tylko Anglii. Każda osoba, która zechce podróżować do tego kraju, nie ma obowiązku odbycia kwarantanny. Muszą być jednak spełnione dwa warunki. Podróżny musi wypełnić formularz lokalizujący oraz zaświadczyć, że nie był w ciągu poprzednich 14 dni w żadnym kraju spoza listy.

Jak podaje portal Money.pl, międzylądowania mogą nas jednak zmusić do izolacji. Stanie się tak, kiedy po drodze obywatel państwa z listy zatrzyma się w takim spoza niej. Dotyczy to także podróży autokarem, pociągiem i promem. 

Władze Walii, Szkocji i Irlandii Północnej nadal nie zmieniły przepisów, co oznacza, że wjazd do tych krajów wiąże się z odbyciem 2-tygodniowej kwarantanny.

Źródło: Money

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.