Anglia: osoby chore na COVID-19 nie będą musiały już poddawać się samoizolacji

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Zgodnie z zapowiedzią premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, od czwartku zniesione zostaną pozostałe obostrzenia wprowadzone z powodu COVID-19. Zlikwidowany zostanie m.in. obowiązek poddania się samoizolacji przez osoby zarażone koronawirusem.

Pałac Buckingham, foto: Sung Shin/ Unsplash

Od 24 lutego na terenie Anglii osoby, które otrzymają pozytywny wynik testu na koronawirusa nie będą musiały się już poddawać się samoizolacji. Pozostanie w domu i unikanie kontaktów podczas przechodzenia choroby stanie się tylko zaleceniem.

Zmiany tyczą się również osób zaszczepionych. Bo kontakcie z osobą chorą na COVID-19 nie będą musiały one wykonywać testów przez siedem dni.

Co więcej, z powodu wysokich kosztów od kwietnia zawieszony zostanie program bezpłatnego testowania na obecność koronawirusa. Z kolei pracodawcy nie będą mogli zmuszać pracowników do odbywania obowiązkowej kwarantanny.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.