Anglia luzuje ograniczenia dla zaszczepionych podróżnych

Angielskie władze zdecydowały, że od 2 sierpnia br. zaszczepieni podróżni z państw z listy bursztynowej będą mogli bez odbywania kwarantanny wjeżdżać do ich kraju. Na liście tej znajduje się Polska.

Foto: Yulian Alexeyev/ Unsplash

W ostatnich dniach w Anglii sytuacja epidemiczna uległa małej poprawie. Od 20 lipca nieprzerwanie obserwuje się trend zniżkowy. Z tego też powodu, tamtejsze władze postanowiły złagodzić restrykcje związane z podróżowaniem.

Od najbliższego poniedziałku osoby zaszczepione, które będą przybywać na terytorium Anglii z krajów należących do Unii Europejskiej (z wyjątkiem Francji) i EFTA oraz ze Stanów Zjednoczonych będą zwolnione z kwarantanny i robienia testu w ósmym dniu pobytu po przyjeździe. Dalej jednak ma obowiązywać przedstawienie negatywnego wyniku testu w trakcje podróży do Anglii oraz wykonanie tego samego badania w drugim dniu pobytu w tym kraju.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.