Anglia i Irlandia znoszą obowiązek wykonywania testów przed przylotem

Od 7 grudnia w pełni zaszczepieni podróżni nie będą musieli wykonywać testów na COVID przed przylotem do Anglii i Irlandii. Obowiązkiem pozostanie wykonanie testu w 2 dniu pobytu, lecz będzie mógł być to tańszy, test antygenowy. Na horyzoncie jawi się też całkowite zniesie testów.

Fot: Londyn/ Sander Crombach, Unsplash

Od samego rana 7 grudnia zniknęły dość rygorystyczne przepisy wjazdowe do Anglii. Wcześniej przylatujący pasażerowie niezależnie od statusu zaszczepienia musieli ukazać negatywny test PCR, zrobiony w ciągu ostatnich 72 godzin. Teraz osoby w pełni zaszczepione (oraz dzieci i młodzież do 18 roku życia) nie będą musiały martwić się żadnym testem przed przylotem do Anglii (to samo dotyczy Irlandii).

Istotną zmianą jest również zezwolenie na wykonywanie tańszego, antygenowego testu w 2 dniu po wylądowaniu w Anglii. Ten przepis nadal jest aktualny, lecz na szczęście już mniej kosztowny (ten przepis nie dotyczy Irlandii).

Nadzieją dla podróżnych może być fakt, że na wyspach już dyskutuje się o całkowitym zniesieniu testów dla zaszczepionych.

Warto dodać, że warunki wjazdu do Anglii są wciąż niezmienne, można je znaleźć tutaj: Anglia Zasady Wjazdu.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, freelancer i podróżnik. Największy fan Wietnamu i Formuły 1 pod słońcem. Miłośnik klimatu południowych Włoch. Największe marzenie? Zwiedzić każdy zakątek Azji Południowo-Wschodniej!