Amerykańska Ambasador na inauguracji pierwszego lotu bezwizowego

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher częstowała słodyczami pierwszych pasażerów, których nie obowiązywał obowiązek wizowy. Turyści mieli okazję skosztować ciastek w barwach amerykańskiej flagi. 

Zdjęcie: Twitter

Georgette Mosbacher na konferencji prasowej zorganizowanej w gmachu warszawskiego lotniska podkreślała, że w końcu na Boże Narodzenie, rodziny będą mogły się spotkać bez obowiązku wykupowania wizy. Na inauguracji pojawili się również: wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild, prezes PLL LOT Rafał Milczarski i szef Lotniska Chopina Mariusz Szpikowski.

– Świętujemy dziś przystąpienie Polski do amerykańskiego programu bezwizowego. To wyjątkowy dzień – mówiła Ambasador Mosbacher.

– Setki milionów złotych zostaną zaoszczędzone przez naszych turystów i biznesmenów, a podróż do USA stanie się efektywniejsza – dodał Mikołaj Wild.

– Jestem głęboko przekonany, że bez takiego przyjaciela, jakiego mamy w Georgette, ta akcja by się nie udała i nie mielibyśmy dzisiaj tego ogromnego sukcesu – powiedział Rafał Milczarek.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.