American Airlines oficjalnie przeprasza za spot z wódką

Jakiś czas temu donosiliśmy o kontrowersyjnym spocie amerykańskich linii lotniczych, które przedstawiły Kraków jako idealne miejsce na „wypicie wódki z przyjacielem”. Władze American Airlines wystosowały oficjalne pismo do włodarzy Krakowa, w którym przepraszają za kontrowersyjny skrót myślowy. 

Spot, który promował najnowsze destynacje z oferty American Airlines szybko stał się obiektem sporych kontrowersji. Dynamiczna reakcja władz miasta spowodowała odzew ze strony linii lotniczych.

Wideo: YouTube/ American Airlines

Zobacz: American Airlines, wódka i Kraków – nowy klip przewoźnika wzbudza kontrowersje

– Dziękujemy za zwrócenie nam uwagi na mnogość zabytków, muzeów, pięknej architektury oraz tętniących życiem atrakcji artystycznych i kulturalnych, z których słynie Kraków, i które zapewniły Polsce obecność na liście światowego dziedzictwa UNESCO – piszą Tom Lattig i Richard Muise w liście do prezydenta miasta Krakowa.

— Serdecznie przepraszamy za to, że mieszkańcy Krakowa mogli się poczuć urażeni naszym filmem (…). Celem postu było zaangażowanie osób obserwujących nasze kanały społecznościowe i wzbudzenie zainteresowanie tak ekscytującym kierunkiem, jakim jest Kraków. Jesteśmy wdzięczni miastu za przyjęcie American Airlines w Polsce. Z niecierpliwością oczekujemy współpracy z Urzędem Miasta, lokalnymi izbami turystyki i krakowskim lotniskiem — dodają. 

Władze miasta entuzjastycznie przyjęli przeprosiny ze strony American Airlines. 

– Cieszymy się, że argumenty, które prezydent przedstawił w swoim liście, zostały zrozumiane i krakowianie, którzy poczuli się urażeni reklamą, doczekali się przeprosin ze strony linii lotniczych. Liczymy za obietnicę, która padła w liście, że American Airlines przedstawi Kraków swoim klientom z zupełnie innej strony – miasto wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, które warto odwiedzić ze względu na zabytki i ciekawą ofertę kulturalną — mówi Monika Chylaszek, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Krakowa w rozmowie z Fly4free.pl

Źródło: Fly4free.pl/ Aneta Zająć

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.