American Airlines najbardziej przyjazną środowisku linią lotniczą w 2023 roku

American Airlines otrzymały nagrodę dla najbardziej przyjaznej środowisku linii lotniczej w 2023 roku. Wyróżnienie nadane przez Air Transport World (ATW) jest zasłużonym uznaniem dla ciągłych wysiłków, jakie American Airlines podejmują w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych i zmniejszenia wpływu swojej działalności na środowisko.

Foto: Joshua Hanson/ Unsplash

Przemysł lotniczy jest jednym ze źródeł emisji gazów cieplarnianych na świecie. W związku z tym wiele linii lotniczych dąży do zmniejszenia swojego wpływu na środowisko. Takim przykładem są American Airlines, które wdrażają innowacyjne rozwiązania, aby zmniejszyć emisje CO2, a zarazem zwiększyć efektywność przewozu. Z tego powodu amerykański przewoźnik otrzymał tytuł najbardziej przyjaznej dla środowiska linii lotniczej. Został on nadany przez redaktorów i analityków z ATW, Routes, Aviation Week i CAPA.

Jednym z najważniejszych działań podejmowanych przez American Airlines jest zwiększanie wykorzystywania biopaliw lotniczych. To paliwa uzyskiwane z roślin i innych organicznych materiałów, które są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne paliwa naftowe. Warto zaznaczyć, że m.in. dzięki temu American stała się pierwszą linią lotniczą na świecie, która otrzymała zatwierdzenie od Science Based Targets (SBTi) w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla. Celem inicjatywy SBTi jest zmniejszenie wskaźnika intensywności emisji dwutlenku węgla o 45% do 2035 r. w porównaniu z wartością bazową z 2019 r.

Innymi działaniami podejmowanymi przez American Airlines są inwestycje w nowoczesne samoloty, takie jak Boeing 787 i Airbus A350. Maszyny te zużywają znacznie mniej paliwa niż starsze modele.

W ramach swojego zobowiązania do ochrony środowiska, American Airlines wprowadziły również wiele innych inicjatyw. Należą do nich m.in. recykling na pokładzie samolotów, redukcja zużycia energii w siedzibach firmy i na lotniskach oraz edukacja klientów w zakresie ekologicznych praktyk podróżowania.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.