Ambitne plany Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów

Zarząd szczecińskiego lotniska przedstawił niedawno jego plan rozwoju. Zgodnie z założeniami, do portu mają wrócić dwie linie lotnicze, a także zwiększyć ma się liczba obsłużonych pasażerów rocznie.

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów, foto: Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21)/ Wikimedia

Jak informuje portal Fly4free.pl powołując się na ,,Wyborczą”, za siedem lat port w podszczecińskim Goleniowie ma obsługiwać 1,45 mln pasażerów. Taki wynik będzie mógł osiągnąć po sprowadzeniu nowych przewoźników i uruchomieniu przez nich połączeń.

Obecnie wiadomo, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy Wizz Air wznowi loty ze Szczecina do norweskiego Stavanger i ukraińskiego Lwowa. Ponadto PLL LOT mają zwiększyć z 14 do 18 liczbę tygodniowych lotów do Warszawy.

Warto zaznaczyć, że skandynawski Norwegian i SAS także planują ponownie uruchomić niektóre połączenia, w tym m.in. do Oslo i Kopenhagi. Loty na tych trasach mają zostać wznowione od wiosny przyszłego roku.

Dodatkowo, w planach lotniska w Goleniowie jest powiększenie siatki o kierunki takie jak Rzym, Korfu, Burgas, Mediolan, Barcelona czy Sztokholm.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.