All Nippon Airways pomaluje swojego Boeinga w Pokemony

Po 7 latach przerwy malowanie Pokemonów wraca na samoloty japońskiej linii lotniczej ANA. Jeden z Dreamlinerów japońskiego przewoźnika zostanie pomalowany we wzory Pokemonów, a na pokładzie nie zabraknie odniesień do tego słynnego uniwersum.

Fot: Boeing 747 All Nippon Airways w malowaniu Pokemon w 2012 roku/ Ken Fielding on Flickr

Jeśli lubisz nietypowe malowania samolotów, ten news jest zdecydowanie dla ciebie. Zbliża się lato, w Japonii kwitną wiśnie, a w All Nippon Airways Pokemony wracają do gry. Ostatni raz takie charakterystyczne dla siebie malowanie widzieliśmy w japońskim ANA 7 lat temu, więc jest to długo oczekiwany powrót.

Na Boeingu 787 Dreamliner znajdzie się Pokemon Rayqaza, czyli latający smok, maskotka Pokémon Emerald Version. Taka szalona wersja malowania samolotu powstała we współpracy japońskich linii lotniczych All Nippon Airways z Pokémon Company. Jest to kolejny samomolot z serii „Pokémon Air Adventures”, a w tym wypadku maszyna będzie znana jako „Pikachu Jet NH”.

Pierwszy lot maszyny w nowym malowaniu ma odbyć się już 4 czerwca. Dreamliner ten mieści 246 pasażerów, z czego 40 w klasie biznes, 14 w klasie economy premium i 192 w klasie ekonomicznej. Standardowo samolot ten latał do Auckland, ale prawdopodobnie ujrzymy go też w Sajgonie, Delhi, Manili, Singapurze, Bangkoku, Honolulu i Szanghaju.

Źródło/ Tło: Suoh Sato from Akita, Japan – Pokemon Jet (Ohana Jumbo & Pikachu Jumbo), CC BY 2.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.