Albania zaostrza restrykcje dotyczące podróżowania

Albańskie władze poinformowały, że od przyszłego tygodnia osoby podróżujące do ich kraju będą musiały przedstawić m.in. negatywny wynik testu na COVID-19 lub dokument potwierdzający przebycie szczepienia.

Saranda, foto: Elion Jashari/ Unsplash

Już od 6 września będą obowiązywały nowe przepisy związane z przekraczaniem albańskiej granicy. Wszystko z powodu wzrostu zakażeń na terenie tego kraju – 31 sierpnia odnotowano tam ponad 1000 zakażeń.

Aby móc bez przeszkód podróżować do Albanii będzie trzeba przedstawić jeden z trzech dokumentów – zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej dawki danej szczepionki, dowód przebycia choroby w ciągu ostatnich sześciu miesięcy albo negatywny wynik testu PCR lub antygenowy na koronawirusa. Ograniczenia nie będą tyczyć się osób poniżej 6. roku życia,

Zmiany dotkną wielu turystów, również tych z Polski, którzy do tej pory mogli podróżować do Albanii bez jakichkolwiek ograniczeń. W ostatnich miesiącach kraj ten był jednym z popularniejszych kierunków europejskich na wakacje 2021. 

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.