Airplane Mode, czyli lot bez wychodzenia z domu

Niezależny deweloper Hosni Auji i AMC pracują nad grą Airplane Mode, która ma wiernie odwzorowywać sześciogodzinny lot samolotem w klasie ekonomicznej. Cała rozgrywka ma miejsce w czasie rzeczywistym, więc przed komputerem faktycznie spędzimy… 6 godzin. 

Twórcy gry stawiają na autentyczność i szczegółowość rozgrywki. Oprócz samego lotu będziemy musieli złapać również taksówkę, która zabierze nas na lotnisko, odprawić się i wsiąść na pokład samolotu. Będzie możliwa także interakcja z załogą i współpasażerami. 

Podróże są generowane losowo, więc za każdym razem gracz będzie się zmagać z innymi okolicznościami np. turbulencjami, czy płaczącymi dziećmi. „Pasażer” będzie miał okazję zabić czas filmami z lat 30., muzyką (trzeba tylko pamiętać o ładowaniu telefonu!) albo krzyżówkami. W międzyczasie obsługa będzie serwowała przekąski i napoje. 

Gra Airplane Mode inspirowana jest inną produkcją – Desert Bus, w której przez 8 godzin musimy pełnić rolę kierowcy autobusu. Premiera na Steamie zapowiadana jest na rok 2020. 

Źródło: eurogamer.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.