Airbus: w 2038 roku będzie latać prawie 50 tys. samolotów

zdjęcie: WikimediaImages / pixabay.com

Znane europejskie konsorcjum, na podstawie swoich opracowań, szacuje, że za niecałe 20 lat, flota samolotów towarowych i pasażerskich powiększy się do 47,6 tysięcy.

Airbus szacuje, że wyprodukowanych zostanie prawie 30 tys. samolotów małych, 5,4 tys. samolotów średnich oraz 4,1 tys. samolotów dużych. Średni roczny wzrost ruchu lotniczego będzie wynosił 4,4 proc. W związku z tym, branża będzie musiała zrekrutować nowych pracowników. Ze wstępnych wyliczeń, pracę znajdzie ponad milion osób, w tym technicy, mechanicy lotniczy oraz piloci, stewardzi i stewardessy.

Raport Global Market Forecast (GMF) ujawnia, że liczba samolotów komercyjnych w roku 2038 wzrośnie z 23 tys. do około 50 tysięcy. Airbus wierzy, że dzięki strategii odnowy flot, nowoczesne konstrukcje takie jak: A220, A320neo, A350, A330ceo, przyczynią się do obniżenia emisji dwutlenku węgla, przy tym osiągając globalne cele poziomów emisyjności.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.