Airbus A380 od Emirates znów będzie latać do Wiednia

Największy samolot pasażerski na świecie wraca do Wiednia! Przez ponad miesiąc na zimę Boeingi 777-300ER na trasie z Dubaju do stolicy Austrii zostaną zastąpione przez ogromne Airbusy A380 linii Emirates.

Fot: Will Waters, Unsplash

Linie lotnicze Emirates na początku nowego roku przynoszą świetne wiadomości dla swoich pasażerów, szczególnie dla tych latających ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Austrii. Od 21 lutego do 30 marca rotacje EK127 i EK 128, czyli loty z Dubaju do Wiednia, które są w tym momencie wykonywane Boeingami 777-300ER, będą wykonywane w tym czasie Airbusami A380. Ma to zwiększyć przepustowość lotów i zwiększyć możliwość wyboru klas dla pasażerów.

Airbus A380 Emirates wraca do Wiednia

Elisabeth Zauner, czyli Country Manager Emirates w Austrii, w następujący sposób wypowiada się o powrocie największej maszyny pasażerskiej do Wiednia: „Wdrożenie naszego samolotu A380 do końca zimowego rozkładu lotów to dla nas kamień milowy, który podkreśla znaczenie Wiednia jako celu podróży i punktu wylotu. Oczywiście mamy nadzieję, że nasz flagowy samolot powróci na stałe w przyszłości”.

Airbusa A380 linii Emirates nie było na lotnisku w Wiedniu od sierpnia 2022 roku. Zmiana w zimowym rozkładzie lotów to szansa dla stołecznego austriackiego lotniska na przywrócenie w pełni tej maszyny do rotacji na swoim lotnisku. Zdecydowanie te Airbusy linii Emirates zapewniają największy możliwy komfort podróży, co jest ważne jako punkt reprezentatywny dla każdego lotniska.

Źródło: www.emirates.com/media-centre/emirates-a380-returns-to-vienna/

Tło: Fabian Joy, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.